Jak urządzić recepcję biurową?

2016-10-08

Przestrzenie biurowe to wizytówka każdej firmy, nie inaczej jest z firmową recepcją, na którą klienci, kontrahenci oraz pracownicy natykają się tuż po przekroczeniu progu firmy. Jak sprawić, aby wywoływała ona pierwsze dobre wrażenie? Sprawdźmy, jak zaaranżować biurową recepcję.


Wybór lady recepcyjnej

Pierwszą rzeczą, o której będziemy musieli zadecydować jest oczywiście wybór odpowiedniej lady. O tym, na jaką się zdecydujemy powinien mieć wpływ zarówno charakter naszej działalności, jak i styl pozostałych firmowych wnętrz.


Biurowa lada recepcyjna, w zależności od naszych potrzeb, może mieć tradycyjną formę, jak również bardziej rozbudowaną przeznaczoną nawet, jako stanowisko pracy dla kilku osób.


Do wyboru mamy również wiele kształtów lad. Klasyczna podłużna lada nie musi pasować do każdego wnętrza, stąd projektanci mebli oferują również lady półokrągłe, faliste, czy dowolnym innym kształci, jaki tylko będzie nam odpowiadać.


Dlaczego lada, a nie standardowe biurko?

Ze względu organizacyjnych i estetycznych. Goście nie widzą dokumentów oraz przestrzeni roboczej pracownika, dzięki czemu łatwiej utrzymać jest całość w porządku. Mamy tu również wiele miejsca na przechowywanie potrzebnych do pracy segregatorów i dokumentacji.