Okna aluminiowe, drewniane czy plastikowe - jakie wybrać?

2016-11-21

Wybranie najlepszych okien nie jest zadaniem prostym i często wymaga doradzenia się specjalistów w tym temacie. Obecnie okna charakteryzują się coraz lepszymi parametrami cieplnymi i mają wiele komfortowych funkcji obsługi. Ale jakie okna są najlepsze? Czy są to okna aluminiowe, drewniane a może plastikowe?

Najtrwalsze i najmniej wymagające są zdecydowanie okna aluminiowe firmy Witraż. Ich ogromną zaletą jest ponadto fakt, że mogą być one anodowane bądź lakierowane na dowolny kolor, co powoduje, że będą pasowały do każdego domu. Co więcej, powierzchnia profili może być również matowa, błyszcząca, metalizowana a nawet imitować kolor i rysunek drewna.

Zdecydowanie największą popularnością cieszą się obecnie okna plastikowe, gdyż mają one bardzo przystępną ceną. Co ważne, produkuje się również kolorowe profile z PCV, a także imitujące drewno oraz metal. Dodatkowo są one bardzo lekkie i odporne na korozje.

Za eleganckie i szlachetne uważa się oczywiście okna drewniane wykonane z drewna sosnowego, egzotycznego, modrzewiowego lub dębowego. Stosuje się przede wszystkim drewno klejone, gdyż jest znacznie stabilniejsze oraz nie odkształca się pod wpływem zmian temperatury czy wilgoci. Trzeba jednak pamiętać, że drewniane okna wymagają systematycznego czyszczenia - przynajmniej raz do roku - oraz konserwowania co kilka lat. Mimo wszystko jednak cieszą się one sporym powodzeniem, zwłaszcza wśród osób, które lubią otaczać się naturalnymi materiałami.