Meble skandynawskie we wnętrzach

2016-11-28
W ostatnim czasie, modne stały się meble skandynawskie. Ten styl wystroju cechuje się swojego rodzaju prostotą i surowością. We wnętrzach króluje biel oraz ekologiczne, naturalne tkaniny.

Chłodniejszy klimat sprawił, że powstało wiele pomysłów na rozświetlenie wnętrza. Jednym z nich jest urządzenie pomieszczenia w jasnych barwach, DutchHouse Skandynawskie meble ustawia się w taki sposób, aby nie zagracały pomieszczenia. Minimalizm jest jedną z ważniejszych cech wnętrz w stylu skandynawskim.

Kolejną cechą mebli skandynawskich jest ich praktyczność - sofy są wygodne, a szafy pojemne i pozwalające na łatwe utrzymanie porządku. Tym samym, wnętrza są nie tylko estetyczne, ale i praktyczne. Mieszkania urządzone w stylu skandynawskim idealnie nadają się do mieszkania.

Kolory mebli skandynawskich, to przede wszystkim biel, szarości, ale także jasne odcienie drewna, jak np. dąb sonoma. Jako dodatki stosuje się tkaniny w chłodnych kolorach - jak np. niebieski. Możliwe jest również umieszczenie w pomieszczeniu roślinności, która dodatkowo doda wnętrzu charakteru. Aranżacja jest indywidualna, jednak projektantom zależy na jak największej ilości światła oraz jak największej prostocie i funkcjonalności. Sprawia to, że meble skandynawskie są często wybierane przez osoby urządzające mieszkanie.