Okna energooszczędne

2016-12-07

Okna o cechach energooszczędnych to coraz częstszy wybór w szczególności osób, które budują, bądź planują zbudować własny dom,  a ponadto chcą, aby ich rodzinny kącik był stworzony z produktów jedynie najwyższej jakości. W tym celu energooszczędne okna najczęściej są wybierane z najwyższą precyzją, aby mieć pewność, iż gwarantują one wszystko, co najlepsze.

Wpierw najważniejszą rzeczą, jaką obowiązkowo należy sprawdzić jest współczynnik parametrów okien - Uw - mówiąc przede wszystkich o ich wielkości ciepła, który jest w stanie przeniknąć przez dany model okien. Im jest on mniejszy, tym bardziej produkt jest w stanie pomóc w zaoszczędzeniu energii. Prawdziwe okna energooszczędne (np. z Witraz.eu) posiadają współczynnik wynoszący około 0,8 uW.m2K.

Energooszczędne okna posiadają z reguły system trójszybowy, w których przestrzeń pomiędzy szybami wypełniony jest gazem szlachetnym w postaci argonu, bądź też i kryptonu. Rama skrzydła, a także ościeżnicy najczęściej posiada grubość 78 milimetrów. Okna również są wyposażone w najwyższej jakości uszczelki, które dodatkowo chronią przed niekorzystnymi warunkami. Co ważne - warto wiedzieć, iż okna energooszczędne muszą posiadać odpowiedni certyfikat świadczący o ich jakości, jak również cieplnej izolacyjności.

Energooszczędne okna te to również gwarancja na wiele lat, za pomocą której dom będzie dobrze chroniony i nie straci na swojej jakości po krótkim czasie.