Na co zwracać uwagę przy zakupie pościeli do łóżeczka?

2017-01-13
Zakup nowej pościeli dla dziecka na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prostym zadaniem zwłaszcza, że w dzisiejszych czasach na brak asortymentu w sklepach stacjonarnych lub internetowych nie możemy narzekać. Warto jednak pamiętać o tym, że pościel niemowlęca do łóżeczka Trilli musi pasować przede wszystkim maluchom i to co dla osób dorosłych może okazać się znakomitym wyborem, to dla niemowlaka może być zupełnie odwrotnie.

Odpowiedni rozmiar


Porządna pościel do łóżeczka musi mieć oczywiście odpowiedni rozmiar. Do łóżeczka pościel nie może być ani za duża, ani za mała. Parametr ten jest bardzo często pomijany przez młodych rodziców, a odgrywa bardzo ważną rolę. Najważniejszą kwestią jest to, aby wielkość idealnie dopasować do łóżeczka dziecka.

Certyfikaty jakościowe


Przed dokonaniem zakupu nowej pościeli dla dziecka, warto dokładnie sprawdzić, czy posiada ona odpowiednie certyfikaty jakościowe. Jest to bardzo ważny punkt, jeśli chcemy upewnić się, że nasza pościel nie tylko będzie atrakcyjnie się prezentować, ale przede wszystkim będzie bezpieczna dla naszej pociechy. W pierwszej kolejności powinniśmy rozglądać się za oznaczeniem Öko-Tex Standard 100, które informuje nas, że dana tekstylia pozbawiona jest szkodliwych substancji takich jak np.: barwników, pestycydów, ekstrahowanych metali ciężkich, czy też chlorofenoli. Certyfikaty jakościowe dotyczą nie tylko samej tkaniny, ale również wszystkich guzików i nici.