O co chodzi z konfirmatami?

2017-01-16

Przygotowując się do produkcji bądź remontu mebli musimy pamiętać o istnieniu konfirmatów. Obecnie są jednym z najbardziej powszechnych sposób na łączenie prostopadłych do siebie płyt meblowych, co powoduje, że są naprawdę wszędobylskie i nie sposób z nich zrezygnować.


Dlaczego warto używać konfirmatów?

Głównym powodem jest cena. Ale to oczywiście nie wszystko. Te specjalne wkręty umożliwiają bardzo mocne połączenie dwóch płyt poprzez swoją specyficzną geometrię. Dodatkowo występują tylko dwa standardy konfitmatów - jeden o średnicy 6,4 mm  oraz drugi o średnicy 7 mm, co jest bardzo dużym ułatwieniem, zarówno dla producentów mebli, jak i dla osób prywatnych, które zajmują się remontowaniem mebli hobbystycznie.


Co należy wiedzieć przy używaniu konfirmatów?

Kluczową kwestią jest to, że konfirmaty różnią się od siebie kształtem łba, co z kolei ma wpływ na sposób chowania się w drewnie. Równie istotną kwestią jest fakt, że mogą być one wkręcane przy pomocy śrubokrętów bądź kluczy ampułowych. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie otworów pod montaż. Wiele osób zapomina o tym, aby nie dokręcać za mocno konfirmatów, gdyż może to spowodować poluzowanie, jeżeli będą zbyt głęboko w drewnie.