Okna PCV

2017-01-16

Wybierając okna do swoich domów największą uwagę zwracamy na możliwości ich otwierania oraz prosty sposób ich pielęgnacji i konserwacji. Okna PCV zdecydowanie są najczęściej wybierane.


Są jednak takie pomieszczenie gdzie okna pełnią także specjalne funkcje ochronne. W dużych magazynach, na klatkach schodowych i w korytarzach powinny być montowane specjalne okna oddymiające. Ich konstrukcja jest na tyle solidna, że nawet podczas pożaru nie powinny one ulec zniszczeniu. Okna oddymiające montowane są razem ze specjalnymi mechanizmami, które automatycznie się uruchamiają w momencie wybuchu pożaru. Dzięki temu okna same się otwierają i uwalniają nagromadzony dym oraz substancje toksyczne. Okna oddymiające mają szyby z hartowanego szkła oraz aluminiowe ramy, które odporne są na bardzo wysokie temperatury. Okna oddymiające świetnie sprawdzają się także jesienią i zimą. Nagromadzone na dachu liście lub śnieg znacznie łatwiej się usuwa, gdy okna zostają otwierane poprzez automatyczne mechanizmy.


Jak można zauważyć jest wiele rodzajów okien PCV, nie tylko te, które na co dzień znajdują się w naszych domach. Pamiętajmy o tym, aby okno było dobrane odpowiednio do naszych potrzeb - jeśli chcemy je zamontować w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w zupełności wystarczą tradycyjne okna PCV, np. produkcji Witraża. Już dziś możesz porównać oferty producentów okien, aby wybrać te, które najbardziej będą Państwu odpowiadać.