Wypoczynek w wiszącym fotelu ogrodowym

2017-01-23
Każdy właściciel domu chce by jego domostwo było jak najpiękniejsze. Nie inaczej jest gdy chodzi o ogrody. Wielu ludzi zatrudnia projektantów zieleni ale większość sama dba o odpowiednią aranżację. Jednym z ostatnich trendów jest wiszący fotel do ogrodu.

Jak wybrać odpowiedni model?


Producenci tworzą coraz to nowe modele foteli. Wybór jest naprawdę duży. Fotel wiszący DutchHouse do ogrodu może mieć całkowicie metalową konstrukcję lub być w większości zrobiony z drewna. Istnieją fotele z mieszanych tworzyw, a nawet z wikliny. To na jakie tworzywo się zdecyduje właściciel jest zależne od jego gustu a także od aranżacji całego ogrodu. Dobrze gdy fotele podwieszane wpisują się w styl całego domostwa i ogrodu. Przed zakupem warto także sprawdzić stabilność siedziska oraz to jakie jest jego maksymalne obciążenie, aby spełniał wszystkie normy narzucone przez domowników.

Gdzie umiejscowić fotele podwieszane?


Optymalnym miejscem na fotele jest wschodnia lub północna strona ogrodu. Wczesnym rankiem słońce będzie ogrzewało wypoczywających w rześkim powietrzu, a po południu zapewniony będzie przyjemny cień w upalne dni. Fotele można także przesuwać aby zapewnić sobie jak najbardziej wygodne miejsce wypoczynku.