Pantografy z siłownikiem gazowym

2017-02-09

Jakiś czas temu na rynku pojawiły się pantografy z siłownikiem gazowym, dostępne w wersji z regulacją lub bez regulacji.


Pantograf do szafy z siłownikiem gazowym

Pantografy (przykład z phu gral) są idealnym sposobem na wykorzystanie trudno dostępnych miejsca w szafach. Dzięki siłownikom gazowym ruch ramion jest lekki i płynny, a opuszczenie wieszaka nie sprawia najmniejszego problemu nawet osobom filigranowym. Długi uchwyt jest pomocy podczas zawieszania i selekcji ubrań, co przyczynia się do utrzymania w szafie porządku. Poza tym pantograf w wersji gazowej pozwala również na ustawienie dopuszczalnego obciążenia i to nawet do 16 kg włącznie.


Jaki pantograf wybrać?

Podczas wyboru kluczową kwestią jest oczywiście rodzaj zastosowanych materiałów. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim modele stalowe i aluminiowe, ewentualnie wykończone tworzywem sztucznym np. na uchwycie. W każdym zestawie powinna się znaleźć instrukcja obsługi oraz komplet niezbędnych wkrętów montażowych. Pod uwagę warto wziąć również maksymalne obciążenie, w tym przypadku trzeba się po prostu zastanowić nad swoimi potrzebami. Montaż urządzenia nie jest zbyt skomplikowany, należy się jedynie zaopatrzyć w prostą wkrętarkę lub miniwkrętarkę.