Funkcje ochraniaczy do łóżek dziecięcych

2017-02-06
Ochraniacz do łóżeczka niemowlęcego przede wszystkim ma za zadanie chronić malucha. Najczęściej jest to element dodawany do zestawu pościelowego. Bez wątpienia ochraniacz stanowi wyjątkową dekorację pokoju, ale też dzięki niemu maluch nie wsadzi główki, ani rączek między szczebelki. 

Zadanie ochraniacza dziecięcego


Montowane do łóżeczka ochraniacze chronią przed urazami. Dawniej szczebelki mebli były układane na tyle rzadko, że maluchy bez problemu mogły w czasie snu wsunąć pomiędzy nie głowę, a to stanowiło poważne zagrożenie. Obecnie są one mocowane ciaśniej, ale i tak dla pewności do łóżeczka bawełniany ochraniacz warto zamontować. 

Kiedy sprawdzi się ochraniacz do łóżka dziecięcego?


W początkowych miesiącach ochraniacze nie przydaj się, ponieważ niemowlak leży praktycznie nieruchomo. Dopiero później wraz  z rozwojem staje się bardziej ruchliwy, a tym samym zaczyna przewracać się, turlać i obracać. Ochraniacz do łózka dziecięcego może być doskonałym amortyzatorem upadków. Oczywiście jak każde akcesorium również ochraniacz do łóżeczka musi być stosowany z rozwagą. Przedmiot dopasujmy do wielkości mebelka w jakim niemowlak się znajduje. Dobrze również jeżeli jest on wykonany z przyjemnego materiału, na który maluch nie jest uczulony.