Eleganckie i bezpieczne ornamenty

2017-03-07

Pyłem drzewnym określa się właściwie efekt uboczny całego procesu stolarstwa. Powstaje on podczas produkcji mebli zarówno w tartakach jak i wszelkich innych zakładach związanych z przemysłem drzewiarskim. Jednocześnie, zgodnie z zasadą o niemarnowaniu materiałów, jest on wykorzystywany do tworzenia specjalnych ozdób. W ten sposób powstają takie ornamenty z pyłu drzewnego: http://phu-gral.eu/pl/c/ORNAMENTY-Z-PYLU-DRZEWNEGO/179


Skąd się bierze pył?

Odpowiedź jest tu w gruncie rzeczy dość prosta i trywialna oraz wiąże się z mechaniczną obróbką drewna. Pył powstaje podczas pracy tokarek, szlifierek czy pilarek, przy ścieraniu poszczególnych warstw danego kawałka drewna. Starte drewno przypomina lekki, drobny proszek. Odpowiednio połączone tworzy ornament.


Ornamenty w pełni bezpieczne

Jednocześnie można spotkać informację, że pył drzewny może stanowić zagrożenie dla naszego układu oddechowego. W tym przypadku należy jednak koniecznie zaznaczyć, że obrobione elementy z pyłu, takie jak ornament z pyłu drzewnego, są całkowicie bezpieczne. Natomiast jeśli chodzi o osoby na co dzień pracujące z pyłem, jak w przypadku kontaktu z wszelkimi takimi drobnymi elementami, muszą one po prostu dbać o higienę pracy, co zresztą dotyczy w różnych stopniu każdego.