Jak wybrać klasyczną porcelanę?

2017-03-29

PiP Studio i klasyczna porcelana

Mimo upływających lat, porcelana wcale nie traci ani na wartości ani na popularności. Pip Studio akcesoria proponuje cały szereg różnych przedmiotów porcelanowych. Jest to holenderska ekskluzywna marka ręcznie zdobionej, wysokiej jakości porcelany oraz dodatków. Firma egzystuje od 2007 roku.

Porcelana i jej tajemnice

Porcelana jest niezwykle szlachetną formą ceramiki. W skład masy porcelanowej wchodzą takie substancje jak: kaolin, glina, kwarc praz skalenia. Porcelana otrzymywana się w procesie dwukrotnego wypalania. Pierwsze prowadzi się w temperaturze około 900 – 1000 stopni Celsjusza. Następnym krokiem jest pokrycie szkliwem masy, ponowne włożenie do pieca i wypalanie po raz drugi. Tym razem jednak w temperaturze 1200 – 1450°C.

Porcelana vs. Fajans

Mimo że produkty Pip Studio raczej wzbudzają zaufanie, to jednak często ludzie zastanawiają się, czy może lepiej postawić na fajans. 

Jakie są różnice?


Przede wszystkim porcelana jest biała, a szkliwo, którym została pokryta, całkowicie przeźroczyste. Kiedy stłucze się porcelanową filiżankę, można zobaczyć, że tak samo jak powierzchnia, tak i środek jest śnieżnobiały. Im cieńsza porcelana, tym wyższa jest jej cena. Fajans natomiast jest tworzywem nasiąkliwym, kruchym i dosyć grubym. Więcej informacji o produktach PiP Studio znajdziecie na stronie www.dutchhouse.pl/pip-studio