Fotel jako centrum naszego salonu

2017-03-31

Mogą mieć wyjątkowy, typowo dekoracyjny charakter, ale powinny być też wygodne, bo przecież od tego właśnie one są. Fotele do salonu dzisiaj to specjalny element wyposażenia.

Wygoda nade wszystko

Sama kanapa dzisiaj to zdecydowanie za mało i każdy, kto urządzał już swoje wnętrze doskonale o tym wie. Potrzebny jest chociaż jeden mocniejszy, charakterystyczny akcent, który nada smaku całej stylizacji. Zanim jednak zaczniemy przebierać w wielu modelach powinniśmy zastanowić się, które fotele do salonu będą najwygodniejsze. Zwykle stawiamy na te szersze, z podłokietnikami i tapicerowane. Generalnie panuje zasada, że im większy mebel, tym bardziej przeznaczony do tego, aby w nim wypoczywać.

Sięgaj po te z górnej półki

Nowoczesne fotele mogą być sporych rozmiarów, a mogą też być małe, w zależności od tego ile miejsca mamy do zagospodarowania. Istotną kwestią jest też rodzaj obicia, czy będzie to tradycyjna tkanina czy może skóra albo aksamit? W grę wchodzą tutaj również kwestie finansowe, znajdziemy zarówno takie z górnej półki jak i te przeznaczone dla posiadacza przeciętnego rozmiaru portfela. Warto też pamiętać o zasadzie, że taki nowoczesny fotel wcale nie musi być z tego samego kompletu co sofa czy kanapa, często jest on w zupełnie innym stylu i to właśnie dzięki temu podkreślimy wyjątkowy charakter naszego wnętrza.

Wybór tego typu foteli jest bardzo duży i z pewnością przy decyzji nie powinna ograniczać nas nasza wyobraźnia. W tym wypadku możemy, a nawet powinniśmy zaszaleć.