okna drewniane

Jak wybrać profile drewniane, które sprawią, że okna będą stylowe?

2017-04-06

Wiele osób decydując się na wstawienie nowych okien lub też wstawiając je do nowo wybudowanego domu, zastanawia się nad tym jak sprawić, aby okna nadawały budynkowi ciekawego charakteru, powodowały, że dom będzie wyglądał ciekawie. Okna są jednym z najbardziej reprezentacyjnych elementów wyróżniających dom z zewnątrz. Dlatego też warto odpowiednio przemyśleć ich wybór, ponieważ dobrze wybrane służą często przez wiele lat.

Dlaczego warto decydować się na profile drewniane?

Profile PCV są o wiele tańsze, ale także o wiele bardziej popularne. Właśnie ze względu na niższe koszty zakupu, ale także łatwość montażu. Profile drewniane EcoTherm 92 wyróżniają się tym, iż dzięki nim można uzyskać stylowe okna, które będą prezentować się nadzwyczaj dobrze. Profile z drewna są również o wiele bardziej stabilne, niż te z PCV. Ma to szczególne znaczenie w nietypowych kształtach okien, owalnych bądź też okrągłych. Bowiem w standardowych, prostokątnych, czy też kwadratowych oknach PCV wystarczą dodatkowe metalowe usztywnienia, wzmacniające daną konstrukcję. Połączenia drewniane są o wiele bardziej stabilne i sztywne. Sama sztywność profili drewnianych oraz gęstość drewna użytego do ich produkcji znacznie wpływa na wyciszenie wnętrza dom od zewnętrznych hałasów i głosów. To bardzo istotna i pożyteczna cecha. Wybierając dobrej jakości drewno do obić, można osiągnąć wysokiej jakości wyciszenie oraz izolację dźwięków. Okna EcoTherm cechuje również bardzo dobra wytrzymałość oraz szczelność. Wbrew powszechnej opinii, nie zmieniają one swojego kształtu, nie są też trudne pod względem czyszczenia.

Jakie profile drewniane wybrać?

Na polskim rynku często występuje wybór między profilami stworzonymi z drzew iglastych, bądź też liściastych. Z obu tych rodzajów można wybrać okna o wysokiej jakości oraz wytrzymałości. Bowiem najważniejszy wpływ na jakość ma gęstość drewna. Najdroższymi są okna dębowe, czy mahoniowe. Najgorszej jakości są sosnowe profile, jednak są również najtańsze. Istotne jest aby wybrać odpowiednią głębokość obić, zdecydować się na droższe, ale solidniejsze profile wykonane z gęstego i odpornego na warunki atmosferyczne drewna. Dzięki czemu można uzyskać nie tylko stylowe okna, ale też izolację dźwięków.