Która tapeta będzie najlepsza dla ciebie?

2017-04-20


Tapety dzisiaj to wspaniałe rozwiązanie, aby nie przyozdobić ścianę, ale również zamaskować pewne niedociągnięcia. Każdy ich rodzaj ma wiele zalet, oto 4 najpopularniejsze wśród nich.

Wersja najtańsza

Wciąż dużym zainteresowaniem cieszą się zwykłe tapety papierowe, które są najtańsze, ale też niestety najmniej trwałe. Zwykle używane w pokojach dziennych i sypialniach, ponieważ nie są odporne na wilgoć, ani na ścieranie czy zabrudzenia.

Najbardziej funkcjonalne

Z kolei tapety winylowe to rozwiązane dla tych, którzy lubią funkcjonalne rozwiązania. Pokryte folią PCV będą dobrą opcją również do łazienki czy kuchni. Są odporne na zmywanie i ścieranie, jak również na działanie promieni słonecznych.

Łatwe w montażu

Dla wielu osób ciekawe mogą okazać się również tapety winylowe na fizelinie, które cechują się przede wszystkim tym że są zmywalne, więc sprawdzą się w każdym rodzaju pomieszczeń. Są bardzo łatwe jeżeli chodzi o kładzenie, potrzebny będzie nam tylko klej do tapet fizelinowych, którym pokrywamy ścianę i przyklejamy tapetę.

Na intensywną eksploatację

Jeżeli chodzi o tapety z włókna szklanego, które produkowane są z suszonych, cienkich włókien szklanych, która nadaje się nawet do pomieszczeń narażonych na intensywną eksploatację. Przed ich położeniem konieczne jest jednak odpowiednie przygotowanie podłoża.

Wybór jest dzisiaj ogromny zarówno jeżeli chodzi o rodzaj tapet, jak i o ich wzory. Przed dokonaniem wyboru rozważmy wszystkie opcje.