Jak wybrać pościel do wózka dla niemowląt?

2017-05-24
Pierwsze chwile z maleństwem są bezcenne. Jednym z momentów, który na zawsze zapadnie w pamięci, będzie wspólny spacer. Warto przygotować się na ten moment już wcześniej i o wszystko zadbać. Wybór wózka spędza sen z powiek większości przyszłych rodziców. 
 

Czy dobierać do wózka pościel? A może wystarczy kocyk? 

 
Wszystko zależy od pory roku, kiedy rodzi się dziecko. Pościel do wózka dla niemowląt przyda się dzieciom urodzonym jesienią i wiosną. Ochroni ona przed wiatrem i chłodem. Maluszki urodzone wiosną i latem raczej nie będą potrzebowały w wózku pościeli, wystarczy lekki kocyk. Jednak jeżeli dziecko spędza w wózku dużo czasu, dobrze sprawdzi się bawełniana pościel niemowlęca do wózka, dzięki której dziecko będzie spało wygodnie, jak w łóżeczku. 
 

Czym kierować się wybierając pościel do wózka dla niemowlęcia? 

 
Pościel do wózka powinna być przede wszystkim ciepła, miękka i bezpieczna. Wykonana powinna być z materiału antyalergicznego, ponieważ skóra niemowlaka jest bardzo delikatna i podatna na podrażnienia. Najlepiej sprawdzi się bawełniana pościel niemowlęca do wózka ze sklepu Trilli. Jest ona lekka, przewiewna i przyjemna w dotyku. Warto zwrócić uwagę, aby była to czysta bawełna, bez żadnych domieszek.