Na co zwrócić uwagę, wybierając wieszaki?

2017-06-03

Obecnie na rynku wybór różnego rodzaju wieszaków (modele dla przykładu) jest tak ogromny, że czasami ciężko jest na cokolwiek się zdecydować. Na co powinno się zwrócić uwagę, wybierając wieszaki?

 

Wieszak na ubrania i jego podstawowe funkcje 

Wszystko zależy od tego, co dokładnie ma wisieć na takim wieszaku. Na rynku można spotkać wieszaki drewniane, plastikowe, typu flock oraz całą masę specjalistycznych wieszaków do spodni, apaszek czy pasków. Wieszaki muszą służyć ubraniom i odpowiednio je utrzymywać w taki sposób, aby się nie zdeformowały i nie porozciągały. Warto zwrócić uwagę na jakość wykonania danego wieszaka - powinien być one idealnie gładkie aby nie pozaciągał odzieży - zwłaszcza swetrów. Ponadto do marynarek, płaszczy i żakietów powinno się wybierać wieszaki z szerokimi ramionami, które sprawią, że ubrania nie stracą swojego fasonu.

 

Gdzie kupować wieszaki? 

Wieszaki na ubrania można kupić zarówno w sklepach stacjonarnych z artykułami gospodarstwa domowego, jak i w sklepach internetowych. Można również pokusić się o zakup wieszaków pachnących, które sprawią, że w szafie będzie unosił się przyjemny, ładny zapach. Wybór koloru wieszaka jest sprawą bardzo indywidualną i zależy jedynie od preferencji danej osoby. Warto jednak zwrócić uwagę na to, aby nie mieszać kolorów wieszaków - w ten sposób w szafie będzie panował większy ład i porządek.