Meble z cokołem, czy bez?

2017-06-15Praktycznie wszystkie szafki kuchenne wsparte są na specjalnych nóżkach, które dzięki odpowiednim cokołom meblowym, są niewidoczne. Brak zastosowania cokołu, oznacza oczywiście, że nóżki automatycznie staną się dostrzegalną częścią całej zabudowy, co ma olbrzymi wpływ na ich wizualny odbiór.

 Meble bez cokołu

 Meble bez cokołu wydają się zdecydowanie lżejsze i co najważniejsze nie przytłaczają pomieszczenia. Przy rezygnacji z cokołów meblowych warto skorzystać z solidnych i bardzo efektywnych nóżek, dzięki którym całość będzie elegancko się prezentować. Rezygnacja z cokołów, oznacza także konieczność regularnego sprzątania wolnych przestrzeni pod stojącymi na podłodze meblami. Jeżeli nie ma cokołów, to kurz, okruchy, a nawet woda, będzie się tam bardzo łatwo dostawać, a usunięcie wszelkich zabrudzeń, będzie bardzo niewygodnym zadaniem. Rezygnacja z cokołów meblowych, to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych osób, którym w pierwszej kolejności zależy na swobodnej i lżejszej zabudowie kuchennej.

 Meble z cokołem

 Porządny cokół meblowy, to konieczność w przypadku tych mebli, które mają tworzyć harmonijną całość. Cokoły skutecznie ograniczają ryzyko powstawania niepotrzebnych zabrudzeń pod szafkami. Cokół meblowy, dzięki specjalnym akcesoriom do cokołów jest bardzo prosty do montażu. Pozwala on estetycznie i dokładnie zasłonić niekorzystne przestrzenie pomiędzy szafkami dolnymi, a podłogą.