Meble industrialne we wnętrzach w stylu retro

2017-06-10

Mieszkania w stylu retro nie są w Polsce tak popularne jak nowoczesne wnętrza, jednak z roku na rok widać coraz większe zainteresowanie właśnie tym rodzajem wystroju. Choć styl retro kojarzy się przede wszystkim ze starymi meblami, warto podkreślić, że bardzo dobrze łączą się z nim również meble industrialne. 

Stare drewno 


Dlaczego meble w industrialnym stylu tak dobrze pasują do wnętrz retro? Przede wszystkim dlatego, że w wielu przypadkach są one wykonane ze starego drewna o charakterystycznej, przyciemnionej barwie. Z takiego samego drewna wykonane są meble w klimacie retro. Te dwa typy będą więc świetnie się obok siebie prezentować, tworząc naprawdę ciekawą, spójną całość. 

Metalowe dodatki


Wnętrza retro posiadają także często metalowe dodatki. Są to najczęściej uchwyty, rączki oraz zawiasy. Industrialne meble również charakteryzują się występowaniem dużej ilości metalowych elementów. Urządzając mieszkanie w stylu retro warto więc pokusić się o kupno stolika z metalowymi nóżkami lub oryginalnie obitej blachą szafy. 

Takie same dodatki


Warto także wspomnieć, że do obydwu wystrojów pasują podobne dodatki. Spokojnie możemy wybierać w tym przypadku obrazy w starych ramach, oryginalną ceramikę oraz ręcznie tkane dywany.