Dozowanie światła w mieszkaniu

2017-07-14
Zapewnienie sobie komfortu i wygody w miejscu zamieszkania jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. We własnym domu chcemy czuć się przede wszystkim jak u siebie - bezpiecznie i w pewnym stopniu luksusowo. Warto więc dostosować otoczenie do naszych indywidualnych potrzeb. Wpływ na prawidłowe funkcjonowanie w domowym zaciszu mają nie tylko meble, ale również takie elementy jak odpowiednie oświetlenie światłem naturalnym dziennym oraz sztucznym. Zakup energooszczędnych żarówek oraz rolet okiennych może okazać się jedną z bardziej trafnych domowych decyzji.

Rolety - co warto wiedzieć?

Niewątpliwą zaletą rolet jest ochrona przed promieniami słonecznymi. Rolety zapewniają również redukcję zewnętrznego hałasu i ochronę przed przegrzaniem domu w sezonie letnim. Połączenie funkcji ochronnej i dekoracyjnej jest tutaj dodatkowym atutem. Alternatywa dla tradycyjnych zasłon może mieć różne kolory, wzory i wymiary. Przy wyborze warto zwrócić uwagę na główne przeznaczenie rolet. Miejsce umieszczenia takie jak pokój dziecięcy czy salon również ma znaczenie. Różne rodzaje rolet mogą spełniać odmienne funkcje.

Rodzaje osłony

Na rynku możemy się spotkać się z kilkoma rodzajami rolet - między innymi z rzymskimi i plisowanymi. Wyróżniają się one bardzo oryginalnym wyglądem po złożeniu. Rolety dzień i noc - zobacz przykładowe, są dostosowane do różnej pory dnia i nocy. Jest to nowoczesny system. Dzięki podwójnej ilości materiału mamy tu do czynienia z łagodnym, nastrojowym zaciemnieniem lub totalną osłoną przed światłem.
Ciekawym rozwiązaniem mogą się okazać rolety mini. Ich bezinwazyjny montaż oraz mały rozmiar zapewniają dopasowanie do każdego okna.
Rodzaj rolety to jednak nie tylko kwestia rodzaju ich składania.

Typ materiału z jakiego może być wykonana roleta jest znaczący ze względu na właściwości. Poliester jest trwały, w związku z czym nie strzępi się i nie przeciera. Jest łatwy do utrzymania w czystości.

Przed podjęciem decyzji warto ustalić wszystkie szczegóły. Dzięki temu możemy zaoszczędzić na czasie i zapewnić sobie satysfakcję z zakupu.