Modne i wygodne hokery

2017-07-20


Coraz więcej osób chce urządzić swoją kuchnię w nowoczesnym stylu. W tym przypadku doskonale sprawdza się wysoki barek czy wyspa do przygotowywania potraw oraz hokery plastikowe lub drewniane.


Klasyczne hokery drewniane i te wykonane z plastiku mogą stanowić doskonałe uzupełnienie niejednego wnętrza. Wybór w tym zakresie na rynku jest coraz większy. Można je dobrać na przykład na zasadzie kontrastu. Stołki barowe z drewna połączone z nowoczesnymi meblami prezentują się oryginalnie. Jednak sam design to dopiero połowa sukcesu. Oprócz tego ważne są też odpowiednie parametry. Przyjmuje się powszechnie, że szerokość siedziska powinna wynosić około 40 cm, a jego odległość od blatu maksymalnie 25 cm. Duże znaczenie ma również umiejscowienie podpórki na stopy.


Jaka jest prawidłowa wysokość hokera? Kiedy barek ma klasyczną wysokość rzędu 110-120 cm to hoker musi mieć od 80 do 90 cm wysokości. Jednak wyspa jest zwykle niższa, a więc w tym przypadku powinny wystarczyć hokery wysokie na około 60 cm. Świetnie sprawdzają się zawsze modele regulowane. Jednak takie mechanizmy dość szybko się wyrabiają, a więc dobrze jest wysokość stołka zmieniać jak najrzadziej to możliwe. Podczas okazjonalnego korzystania ze stołka można postawić na model bez oparcia, który jest tańszy. Jednak i oparcia bywają różne. Niektóre są niskie, a niektóre wysokie. Dla wymagających dostępne są też modele z wygodnymi podłokietnikami.