Mało popularne rodzaje zamków meblowych

2017-12-22

Zamków meblowych jest cała masa, dlatego też warto bliżej im się przyjrzeć, dzięki czemu łatwiej będzie wybrać najlepsze rozwiązania do poszczególnych mebli. Praktycznie w każdym sklepie meblarskim można kupić między innymi centralny zamek meblowy, który doskonale sprawdzi się do kontenerów biurowych. Największą zaletą zamka centralnego jest to, że jednym ruchem umożliwia on zamknięcie wszystkich szuflad danego kontenera. Pamiętać należy również i o tym, że przy tego typu rozwiązaniach w trakcie otwarcia jednej szuflady pozostałe są zablokowane.


Zamki do drzwi szklanych


Meble szklane cieszą się w Polsce coraz większym zainteresowaniem, dlatego też producenci coraz częściej oferują swoim klientom zamki do drzwi szklanych. Produkty tego typu wykorzystywane są głównie do gablot albo do witryn sklepowych. Można znaleźć zamek meblowy, który pasować będzie nie tylko do drzwi przesuwanych, ale również do drzwi obrotowych. Godne polecenia są przede wszystkim te modele, które nie wymagają wiercenia.


Nowoczesne zamki ryglowe


Zamki ryglowe, czyli popularne zamki kwadratowe najlepiej sprawdzą się w meblach biurowych. Mowa tutaj przede wszystkim o szafkach i szufladach. Zamki tego typu działają na zasadzie zwykłego obrotu klucza.


O czym należy pamiętać wybierając zamek meblowy?


Wybierając zamek meblowy warto zwrócić uwagę na to, czy drzwi otwierane będą na lewo czy też na prawo. Zamki lewe zamykamy poprzez przekręcenie klucza zgodnie z ruchem wskazówek zegara, z kolei zamki prawe odwrotnie.