Samodzielnie wykonane meble ogrodowe

2018-01-06

Platformy służące do składowania i transportowania towarów - czyli drewniane palety, od kilkunastu lat posiadają także inną funkcję. Tworzy się z nich meble wykorzystywane w domach i ogrodach - co stało się niezwykle popularne.


Meble ogrodowe z palet, które zaskakują

Z drewnianych palet można stworzyć naprawdę wiele różnych konstrukcji - przykładem Meble Pan Darek. Najpopularniejszymi są stoliki, ławy oraz fotele ogrodowe. Takie meble są wygodne (szczególnie wyłożone poduszkami) i co ważne - można je łatwo zrobić samodzielnie. Aby przygotować komfortowe siedzisko palety, trzeba najpierw wyszlifować, by później można było je skutecznie pomalować farbą. Szlifowanie jest szczególnie ważne kiedy meble wytwarza się ze starych, używanych palet (co zdarza się najczęściej. Do takiego procesu idealnie nadaje się uniwersalna szlifierka akumulatorowa albo zwykły papier ścierny. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że druga opcja jest niezwykle czasochłonna.


Kolejnym krokiem w przygotowywaniu mebli ogrodowych z palet jest malowanie samych palet oraz płyt OSB. Można to zrobić jedynie po oszlifowaniu i dokładnym usunięciu całego pyłu. Chcąc dokładnie pomalować całe drewno, warto użyć pistoletu natryskowego, gdyż wałek może nie dotrzeć we wszystkie miejsca. Tak przygotowane meble ogrodowe będą cieszyć oko i zapewniać komfort użytkowania.