Jak przytulnie i funkcjonalnie urządzić jadalnię?

2018-10-05

Odpowiednio urządzona jadalnia to nie tylko stylowe wnętrze, ale miejsce zacieśniania więzi z rodziną i przyjaciółmi. Wspólny posiłek to jeden z najważniejszych elementów rodzinnej integracji, dlatego jadalnia to ważne pomieszczenie w domu. Jak je urządzić?


Jadalnia w otwartej przestrzeni

W dzisiejszych czasach najczęściej decydujemy się na kuchnię otwartą na jadalnię oraz salon i jest to dość praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu zyskujemy dużą przestrzeń, możliwości aranżacyjne są większe.Jadalnia musi być miejscem kojarzony wyłącznie ze spożywaniem posiłków, a nie ich gotowaniem, dlatego najlepiej, żeby zlew czy kuchenka nie były zbyt widoczne z jadalni czy salonu.


Wyposażenie

Najważniejszy w jadalni jest stół oraz krzesła. Warto zwrócić szczególną uwagę również na odpowiednie oświetlenie nad stołem. Wiele osób decyduje się też na wstawienie komody do jadalni (zobacz przykład na Vinotti.eu), w której można przechowywać obrusy, zastawę stołową czy inne rzeczy, które na przykład nie mieszczą się w salonie. Ważne jest to aby stół, krzesła oraz komoda do jadalni były wykonane z naturalnych materiałów. Doskonale sprawdzi się drewno, które będzie można poddać renowacji, posłuży na lata i będzie prezentować się niezwykle elegancko.