Salon w stylu nowoczesnym

2018-11-07

Styl nowoczesny sukcesywnie podbija rynek i jest chętnie stosowany we wnętrzach przez wielu ludzi. W jaki sposób można urządzić salon w stylu nowoczesnym?

Cechy charakterystyczne stylu nowoczesnego

Proste, często wręcz minimalistyczne formy, brak zbędnych zdobień, geometryczne kształty - to główne cechy, które wyróżniają styl nowoczesny. Bardzo istotne jest także odpowiednio dobrane oświetlenie, które powinno podkreślać elegancję i prostotę tego stylu. Kolory mogą być bardzo delikatne i stonowane, bądź wręcz przeciwnie, wyraziste i kontrastujące ze sobą.

W stylu nowoczesnym można łączyć ze sobą różne materiały. Znajdzie się w nim miejsce zarówno dla drewna czy kamienia, jak i metalu oraz szkła. Istotne jest przy tym zachowanie prostej formy oraz unikanie wszelkich zdobień czy dekoracji, które nie są tutaj mile widziane.

Nowoczesny salon

W salonie urządzonym w stylu nowoczesnym, nie może zabraknąć prostych mebli, takich jak designerskie, małe stoliki kawowe, tapicerowany narożnik czy nowoczesna szafka pod telewizor. Niezwykle popularne są obecnie meble w kolorze białym, które idealnie sprawdzają się w tym stylu.

Nowoczesne meble, takie jak małe stoliki kawowe (https://www.edinos.pl/stoliki-kawowe), szafki czy biurka, można kupić w większości sklepów meblowych. Obecnie styl nowoczesny jest tak popularny, że w każdym sklepie można znaleźć duży wybór modeli, spośród których można wybrać te najbardziej odpowiednie do swojego wnętrza.