Hoker kuchenny - krzesło tortur czy wygodne siedzisko?

2019-03-26
Hoker jaki jest każdy wie. Ale jaki jest idealny hoker? Tu sytuacja się zagęszcza. Czy na pewno wiemy jak wybrać idealny hoker? Jakie musi spełniać warunki, by być wygodnym krzesłem a nie krzesłem tortur?

Hokery, czyli barowe krzesła, zdobyły wielką popularność, gdy zdecydowaliśmy się otworzyć nasze kuchnie na salony. Kuchnia już nie jest zamkniętą przestrzenią, gdzie wrzuca się brudne gary i ucieka od niej jak najdalej. Kuchnia jest teraz sercem domu. To tu wspólnie gotujemy, siedzimy z przyjaciółmi na pogaduchach. Więc jaki powinien być idealny, wygodny hoker? 

Wygodne siedzisko. 

Podstawa wygodnego hokera jest wygodne siedzisko. Drewniane hokery kuchenne może są eleganckie i atrakcyjnie wyglądają. Tylko czy są wygodne? Kupując hoker kuchenny musimy zastanowić się jak dużo czasu będziemy na nim spędzać. Czy w kuchni przysiadamy tylko od niechcenia, czy lubimy posiedzieć dłużej? Jeżeli lubimy spędzać dużo czasu w kuchni musimy zwrócić wagę przede wszystkim na wygodę krzesła. Siedzisko musi być miękkie. Bardzo dobrze sprawdzają się siedziska ze skóry lub ekoskóry. 
Ważne jest też oparcie. Hoker kuchenny, na którym lubimy posiedzieć musi mieć oparcie.

Zakręcone czy nie? 

Ważnym czynnikiem, wpływającym na funkcjonalność hokera, są nogi. Warto wcześniej przemyśleć, czy hokery kuchenne mają być na czterech nogach, które są stabilne, czy lepiej sprawdzą się hokery na jednej, obrotowej nodze?
Hokery obrotowe przeważnie są dużo cięższe, niż te na czterech nogach. Chociaż musicie przyznać, że obrotowy hoker ma swoje zalety.

Wybór hokera jest uzależniony od tego, jak często i długo jest używany. Czy ma on być bardziej reprezentacyjny, czy użytkowy? Sprawdź ofertę sklepu Meble&Tkaniny i dokonaj odpowiedniego wyboru!