Jaki kosz na śmieci do kuchni wybrać?

2021-03-29

To w kuchni produkujemy najwięcej śmieci. I zdecydowanie są one najbardziej różnorodne. To nie tylko folia i papier, ale również odpady komunalne, wśród których dużą część stanowią tzw. bio, które z powodzeniem można umieścić w specjalnym kompostowniku, jeśli tylko go posiadamy.

Kosz na śmieci do kuchni o podzielnej budowie

Tutaj najlepiej sprawdzą się kosze na śmieci do kuchni, które mają dwu-, trój-, a nawet czterodzielną budowę (zobacz pojemniki do segregacji śmieci tutaj). Dzięki temu znacznie łatwiej będzie je segregować. Takie pojemniki mogą mieć postać okrągłego i obrotowego koszta lub podłużną, która składa się z kilku osobnych komór. Nowoczesne pojemniki do segregacji śmieci można umieścić w szafce pod zlewem lub, w zależności od typu, przyczepić do drzwiczek - wszystko zależy od możliwości, naszych kuchennych rozwiązań lub osobistych preferencji.

Sposób otwierania pojemników do segregacji

Inną, ale równie ważną kwestią, jest sposób ich otwierania. Może to być tradycyjna pokrywa lub taka, której nie trzeba podnosić ręką. Jest to na pewno znacznie wygodniejsze rozwiązanie. Kosze na śmieci do segregacji, które umieścimy w innych pomieszczeniach, np. pokoju dziecka, mogą mieć także inne systemy otwierania, np. za pomocą stopy.

Z koszem na śmieci do segregacji znacznie ułatwimy sobie zaprowadzenie porządku nie tylko w kuchni, ale również w innych pomieszczeniach, np. w łazience, a umieszczone w pokoju dziecięcym, nauczą dziecko, jak je poprawnie selekcjonować.