Dobre meble ogrodowe

2022-03-10

Każdy z nas ma naturalną chęć otaczania się pięknymi przedmiotami. Nie inaczej jest w przypadku kiedy meblujemy swój taras lub ogród. Jednym z najważniejszych elementów na tarasie jest odpowiednio dobrany zestaw mebli. To od nich w dużej mierze zależy, czy będziemy dobrze wypoczywać na naszym tarasie. Do wyboru jest obecnie bardzo dużo mebli w różnych kształtach oraz wykonane z różnych materiałów. Dzisiaj skupimy się na meblach wykonanych z rattanu. Dowiecie się, jakie są jego plusy i minusy.

Kilka słów o ratanie

Meble wykonane z rattanu, to tak zwane meble plecione. Były one znane już w starożytnym Egipcie. Od czasu średniowiecza zyskiwały coraz większą popularność. Jednym z rodzajów były meble wiklinowe, które były wstępem do mebli tkanych. Jednak meble wykonane z tego materiału są mniej wytrzymałe. Następcom są meble wykonane z rattanu. Meble te, są bardzo piękne i wytrzymałe. Oprócz tego pamiętajmy, że rattan jest materiałem bardzo plastycznym. Oprócz tego cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Pięknie na balkonie prezentują się między innymi fotele rattanowe. Na stronie https://www.sfmeble.pl/c/fotele-rattanowe-do-salonu znajdziesz nowoczesne fotele oraz wiele pomysłów jak ciekawie urządzić ogród!

Dużą zaletą rattanu jest to, że posiada on wiele naturalnych barwników. Dzięki temu zawsze prezentuje się on wyjątkowo. Jest to produkt całkowicie ekologiczny i dzięki temu całkowicie naturalne. Jedną z podstawowych wad rattanu jest jego cena. Wysoka cena wynika z tego faktu, że materiał ten musi być importowany.


Technorattan jako alternatywa

Jak wcześniej wspomniałem rattan jest materiałem dość drogim, ale z drugiej strony meble wykonane z rattanu wyglądają pięknie – to należało znaleźć alternatywę. Okazała się nią produkcja technorattanu. Dzięki temu możemy mieć meble, które są bardzo podobne do mebli wykonanych z rattanu, są one również plecione, a jednocześnie znacznie tańsze. Oprócz ceny największą zaletą mebli wykonanych z technorattanu jest odporność na działanie warunków atmosferycznych. Mogą one swobodnie stać podczas deszczu na dworze i nic im się nie stanie. Nie można tego samego powiedzieć o meblach wykonanych z naturalnego rattanu.