Jakie funkcje dodatkowe posiadają prowadnice do szuflad?

2022-03-24

Producenci prowadnic szuflad chcą przyciągnąć do siebie jak największą liczbę potencjalnych klientów, dlatego też inwestują nie tylko w wysokiej jakości materiały, ale również w dodatkowe funkcje. W dzisiejszych czasach rekordy sprzedaży biją szuflady z zaawansowanym systemem cichego i delikatnego domykania. Dzięki temu prostemu rozwiązaniu można raz na zawsze zapomnieć o trzaskaniu frontu szuflady o korpus.

Funkcjonalne prowadnice szuflad dla wymagających użytkowników

Nowoczesna prowadnica szuflady zaprojektowana jest w taki sposób, aby znacząco podnieść komfort użytkowania szuflady lub szafki. Producenci bardzo często korzystają między innymi z przydatnej funkcji push to open. Dzięki temu mechanizmowi możliwe jest otworzenie szuflady poprzez jej delikatne naciśnięcie. Prowadnice szuflad tego typu bardzo często można spotkać w nowoczesnych kuchniach, gdzie bardzo często trzeba otworzyć szufladę kolanem albo łokciem. Szufladę tego typu można w wygodny sposób zamknąć poprzez dociśnięcie frontu.

Prosty montaż

Oryginalne prowadnice do szuflad spełniać będą swoje zadania tylko wtedy, gdy będą prawidłowo zamontowane. Najprostsze w montażu są oczywiście klasyczne prowadnice rolkowe. Olbrzymia popularność wynika nie tylko z prostego i intuicyjnego montażu, ale również z bardzo atrakcyjnej ceny. Wysokiej jakości komplet można kupić już od kilkudziesięciu złotych. Jedyną wadą prowadnic rolkowych jest niewielki udźwig. Najlepsza rolkowa prowadnica szuflady zapewnia udźwig do 25 kg. Rolkowy mechanizm jest bardzo cichy.