Dekoracja sypialni inspirowana stylem boho

2022-03-03

Pełne życia, beztroski i odważnych kolorów — takie właśnie są wnętrza w stylu boho. Jest to wystrój, który łączy w sobie pasję do sztuki, natury i kolorów. Przytulna sypialnia boho zawiera elementy etniczne, pamiątki rodzinne, zabytkowe meble, mnóstwo roślin doniczkowych i oznaki artystycznego bałaganu.

Cechy charakterystyczne stylu boho

Cechy charakterystyczne tego niezwykle oryginalnego podejścia do stylu życia i projektowania wnętrz można w zasadzie podsumować dwoma słowami — cyganeria artystyczna. Nazwa pochodzi od miasta Bohemia, regionu Czech o tej samej nazwie, który tradycyjnie zamieszkiwany jest przez Cyganów.

Nowy styl boho w pigułce:

  • Cechy: naturalność, bezpretensjonalność, umiar, prostota, zamiłowanie do tradycyjnego rzemiosła, unikatowe egzemplarze, małe rzeźby.
  • Kolory: beżowy, brązowy, matowa zieleń, ochra, rdzawe odcienie czerwieni, miodowy żółty, biały, czarny.
  • Materiały: drewno rodzime, bambus, wiklina, len, bawełna, wełna, tkaniny ręcznie barwione, cyna, miedź, mosiądz.
  • Akcesoria: ręcznie robione akcesoria, gliniane naczynia, ręcznie robione kosze, poduszki, koce i dywaniki w stylu plemiennym.

Boho jest niezwykle różnorodne, łączy w sobie różne style i oryginalne wzory. Jest to przeciwieństwo minimalizmu. Wzornictwo bohemy to połączenie elementów etnicznych, cygańskich i hipisowskich. Ważna jest tu wolność, fantazja i komfort. Jest to idealne wnętrze do wypoczynku wśród ulubionych rzeczy.

sypialnia boho

Dekoracja sypialni w stylu boho

Styl bohemy opiera się na połączeniu niedopasowanych materiałów i wzorów, dzięki czemu można go dostosować do indywidualnych upodobań.

Sypialnia boho to skupisko tkanin, kolorów i dodatków dekoracyjnych. Są to naturalne materiały, jaskrawe kolory i etniczne wzory. Dekorując wnętrze sypialni boho, można pozwolić sobie na kreatywność i indywidualne akcenty, takie jak pamiątki turystyczne, pocztówki czy przedmioty sentymentalne. Atmosfera w takim pomieszczeniu jest przytulna i nieformalna.

Pełen życia i światła, zrelaksowany, zmienny, artystyczny i całkowicie swobodny, wystrój boho może być zarówno klasyczny, jak i glamour czy inspirowany stylem eko.

Styl boho, w przeciwieństwie do tego samego wnętrza sypialni w stylu country, sprzeciwia się wszelkim konwencjom i zasadom w projektowaniu wnętrz i jest rodzajem awangardy.