Jak wybrać wannę wolnostojącą przyścienną?

2022-10-07

Elegancka i funkcjonalna łazienka, to marzenie zarówno właścicieli domów, jak i mieszkań. Niejeden z nich projektując swoją idealną łazienkę, decyduje się na wannę wolnostojącą. Obecnie na rynku istnieje wiele modeli dostępnych w rozmaitych kształtach, odcieniach, stylach, a ponadto wykonane są one różnorodnych materiałów. Chcesz wiedzieć więcej o wannach wolnostojących przyściennych? Jeśli Twoja odpowiedź brzmi ‘Tak’, to zdecydowanie musisz przeczytać ten artykuł!

Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru wanny wolnostojącej przyściennej?

Bezsprzecznie przed dokonaniem zakupu tego typu armatury, warto przeanalizować następujące kwestie:

• Materiał, z którego wykonana jest wanna wolnostojąca przyścienna;
• Parametry, między innymi: grubość materiału;
• Rozmiar;
• Położenie odpływu;
• Położenie rur z ciepłą i zimną wodą, które powinny być ułożone w podłodze.

Materiał

Wanna wolnostojącą przyścienna najczęściej wykonana jest z takich materiałów jak: akryl, konglomerat i Stonex z powłoką Gelcoat.
Największą popularnością cieszą się wanny wolnostojące akrylowe ze względu na to, że są ciepłe w dotyku, tłumią hałas, a ponadto znacznie dłużej trzymają temperaturę wody. Możesz je zobaczyć pod adresem https://lazienka-rea.com.pl/wanna-z-parawanem-prysznicowym/wanny-przyscienne-narozne-wolnostojace.html.

Grubość

Ten parametr jest nie bez znaczenia, w szczególności, gdy wybór pada na armaturę łazienkową wykonaną z akrylu – zbyt cienki będzie bardziej podatny na różnego rodzaju uszkodzenia, a w ostateczności może zacząć pękać. Warto zatem wybrać taki model, który będzie cięższy, ale jednocześnie bardziej odporny na efekty wieloletniego użytkowania.


Rozmiar

Rozmiar wanny powinien być dobrany do wielkości pomieszczenia, w którym ma się znajdować. Tego typu wyposażenie, nie tylko nadaje się do przestronnych i dużych pomieszczeń, ale równie dobrze sprawdzi się w małych wnętrzach, a umiejscowienie przy ścianie, definitywnie pozwoli utrzymać funkcjonalność tego miejsca na jak najwyższym poziomie.

Położenie odpływu

Jego umiejscowienie ma znaczenie, ponieważ od jego ulokowania zależy, w jaki sposób będzie montowana wanna i podłączana do kanalizacji.

Wady i zalety wanny wolnostojącej

Niewątpliwie sporą wadą jest możliwość występowania uszkodzeń, spowodowanych wykonaniem ze słabej jakości tworzywa. Niemniej jednak największą zaletą tej armatury łazienkowej jest łatwość, z jaką można ją utrzymać w czystości.